پرش به محتوا

دستگاه تزریق پریفرم پت PET یا قالب گیری تزریقی فرآیندی برای تولید قطعات در حجم بالاست که معمولاً در فرآیندهای تولید انبوه استفاده می شود و در این فرآیند یک قطعه هزاران یا حتی میلیون ها بار متوالی ساخته می شود.

از دستگاه تزریق پت برای تولید انواع محصولات پلاستیکی شفاف پت مانند پریفرم پت ، ظروف یکبار مصرف خانگی و آزمایشگاهی و سایر محصولات پت استفاده می شود.

دستگاه تزریق پریفرم پت

پت PET چیست؟

پلی اتیلن ترفتالات (PET) با نام پلی استر نیز شناخته می شود. در حال حاضر، GF-PET محبوب ترین نوع در میان مشتریان است. رئولوژی PET حالت مذاب بسیار خوبی دارد، در حالی که فشار تأثیر بیشتری بر ویسکوزیته آن نسبت به دما دارد. بنابراین، عمدتاً برای تغییر سیالیت مذاب PET استفاده می شود.

 1.  انتخاب دستگاه تزریق پت

  PET پس از نقطه ذوب بالا، زمان پایداری بسیار کوتاهی دارد. بنابراین، یک سیستم تزریق با کنترل کننده دما چند مرحله ای و تولید گرمای خود اصطکاکی کمتر در حین پلاستیک سازی مورد نیاز است. وزن واقعی محصول قالب گیری شده (از جمله مواد بازیافتی) نمی تواند کمتر از 2/3 حجم تزریق دستگاه باشد. بر اساس این الزامات، شرکت پارس در سال‌های اخیر سیستم‌های پلاستیک‌سازی PET با اندازه کوچک و متوسط را توسعه داده است که زمانی انتخاب می‌شوند که نیروی گیره بالاتر از 6300 تن بر متر مربع مورد نیازباشد.

 2. طراحی قالب دستگاه تزریق پریفرم پت PET

  پریفرم های PET معمولا توسط قالب های رانر داغ قالب گیری می شوند. بنابراین بهترین کار این است که یک عایق حرارتی بین قالب و صفحات ماشین طراحی شود که ضخامت آن باید در حدود 12 میلی متر باشد تا در برابر فشار بالا مقاومت کند. تهویه باید برای جلوگیری از گرمای بیش از حد موضعی یا ترک خوردن کافی باشد، اما عمق دریچه معمولاً از 0.03 میلی متر تجاوز نمی کند.

 3.  دمای مذاب

  قابل اندازه گیری از طریق روش های مختلف، معمولاً بین 270 و 295 درجه سانتیگراد. و 290-315 ℃ برای GF-PET تقویت شده.

 4.  سرعت تزریق دستگاه تزریق پریفرم پت PET

  معمولاً سرعت تزریق باید به اندازه کافی سریع باشد تا از انجماد زودرس در طول قالب گیری تزریقی جلوگیری شود. اما اگر خیلی سریع باشد، نرخ برش بالا باعث شکننده شدن مواد می شود. تزریق معمولا در عرض 4 ثانیه کامل می شود.

 5.  فشار برگشتی

  هرچه کمتر باشد بهتر است تا از سایش جلوگیری شود. معمولاً فشار برگشتی بیش از 100 بار نیست، اما در بیشتر موارد غیر ضروری است.

قالب پریفرم دستگاه تزریق

دستگاه تزریق پریفرم پت PET

1. تولید بالا و کارآمد

هنگامی که قالب ها را توسعه دادید، این فرآیند بسیار سریع است و زمان چرخه آن به 10 ثانیه می رسد. این برای تولید متوسط و با حجم بالا برای هر چیزی از 10000 قطعه تا بیش از 100000 بسته به قالب هایی که استفاده می کنید عالی است.

گاهی اوقات می توانید با استفاده از یک قالب چند کویته که در آن چندین قطعه در یک سیکل تولید می شود، تولید را افزایش دهید تا نرخ ساخت را بیشتر شود.

2. هزینه کم برای هر قطعه

برای تولید با خروجی بالا هزینه هر قطعه بسیار پایین است. حتی برای حجم های متوسط – در محدوده 10000 تا 25000 قطعه، می توانید با استفاده از قالب های آلومینیومی به جای فولاد، هزینه ها را کاهش دهید.

3. تکرارپذیری

شما می توانید محصولات مشابه را بارها و بارها تولید کنید. این زمانی ایده آل است که شما نیاز به داشتن قطعاتی با تلورانس و قابلیت اطمینان بالا در حجم های بالا دارید.

4. انتخاب مواد بزرگ

طیف وسیعی از مواد پلاستیکی وجود دارد که بسته به خواصی که از قطعه نهایی خود نیاز دارید می توانید از بین آنها انتخاب کنید. و شما محدود به پلاستیک نیستید، Protolabs قالب‌گیری لاستیک سیلیکونی مایع را نیز ارائه می‌کند.

حتی می‌توانید از پرکننده‌ها در مواد قالب‌گیری استفاده کنید که استحکام بیشتری به قسمت تکمیل‌شده اضافه می‌کند و همچنین طیف وسیعی از رنگ‌ها را برای انتخاب دارید. در مورد آنچه برای دستیابی به سهم خود به آن نیاز دارید با ما صحبت کنید – به طور کلی گزینه های مختلفی وجود دارد.

پریفرم پت

5. کم زباله

فرآیند قالب گیری در مقایسه با بسیاری از فرآیندهای تولید دیگر، زباله بسیار کمی تولید می کند. حتی اگر پلاستیک استفاده نشده یا زباله ای وجود داشته باشد، می توانید آن را برای استفاده در آینده بازیافت کنید.

6. جزئیات بالا

این فرآیند شامل تزریق پلاستیک مذاب به داخل قالب تحت فشار بسیار بالا است. این کار پلاستیک را به سختی در برابر قالب ها فشار می دهد و به شکل های پیچیده و پیچیده و همچنین جزئیات زیادی اجازه می دهد.

7. کم یا بدون پردازش غلط

به طور کلی، شما به پست پروداکشن بسیار کمی نیاز دارید، زیرا قطعات معمولاً زیبایی پس از تولید خوبی دارند. ما می توانیم ابزار را با یک روکش مخصوص تولید کنیم که بلافاصله روی قسمت قالب گیری شده نشان داده می شود. حتی می توانید لوگو یا متن خود را روی آن حک کنید.

مزایای دستگاه تزریق پریفرم پت PET

مزیت اصلی دستگاه تزریق پلاستیک یا قالب گیری تزریقی، توانایی تولید در مقیاس انبوه است. پس از پرداخت هزینه های اولیه، قیمت هر واحد در طول تولید قالب تزریقی بسیار پایین است. با تولید قطعات بیشتر، قیمت نیز به شدت کاهش می یابد. از دیگر مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قالب‌گیری تزریقی نسبت به فرآیندهای تولید سنتی مانند ماشین‌کاری CNC که درصد قابل توجهی از بلوک یا ورق پلاستیکی اصلی را از بین می‌برد، ضایعات پایینی تولید می‌کند. با این حال، در مواردی مانند چاپ سه بعدی که نرخ ضایعات پایین تری دارند، می تواند منفی باشد.

توجه: ضایعات پلاستیکی حاصل از تولید قالب‌گیری تزریقی معمولاً از چهار حوزه به دست می‌آیند:

اسپرو

رانر ها

ورودی

هر ماده سرریز که از خود قالب قطعه به بیرون نشت کند

اسپرو sprue دستگاه تزریق پریفرم پت PET

به طور ساده می توان گفت اسپرو کانالی است که پلاستیک مذاب را از نازل دستگاه قالب گیری تزریقی به نقطه ورودی کل ابزار قالب تزریق هدایت می کند. این قطعه جدا از خود ابزار قالب است.

رانر runners دستگاه تزریق پریفرم پت PET

سیستمی از کانال‌ها است که معمولاً در داخل یا به عنوان بخشی از ابزار قالب با اسپرو برخورد می‌کنند و پلاستیک مذاب را به داخل حفره‌های قطعه درون ابزار قالب هدایت می‌کنند. دو دسته اصلی رانر ها (گرم و سرد) وجود دارد.

دریچه ورودی دستگاه تزریق پریفرم پت PET

در نهایت، ورودی که بخشی از کانال بعد از رانر است که مستقیماً به حفره قطعه منتهی می شود. پس از یک چرخه تزریق (معمولا فقط چند ثانیه طول می کشد) کل پلاستیک مذاب سرد می شود و پلاستیک جامد را در اسپرو، رانرها، دروازه ها، حفره های قطعه و همچنین کمی سرریز به طور بالقوه در لبه های قطعات باقی می گذارد. اگر آب بندی ۱۰۰٪ درست نباشد).

با استفاده از مواد ترموپلاستیک مواد قابل بازیافت دوباره استفاده می شوند. گاهی اوقات حتی موادی که در کف کارخانه می ریزند. اسپروها / رانر ها و هر قسمت بازیافتی را آسیاب می کنند. سپس آن مواد را دوباره به مواد خامی که به پرس قالب گیری تزریقی می رود اضافه می کنند. این ماده به عنوان “باز آسیاب” نامیده می شود.

ماشین تزریق پریفرم پت

انواع پریفرم های پت PET از جمله پریفرم های بطری پت، پریفرم های بطری داغ، پریفرم های شیشه ای دهانه پهن و پریفرم های بطری 3-5 گالن را می توان با دستگاه تزریق پلاستیک پت تولید کرد.

دستگاه تزریق پلاستیک پریفرم پت از سیستم عالی استفاده می کند که می تواند مشکل ارتعاش زیاد قالب باز کردن قفل و عملکرد ناصاف را حل کند، بنابراین بر عمر دستگاه تأثیر می گذارد و عملکرد بهینه را به همراه دارد. تنظیم یک کلید باز و بسته شدن قالب. باز شدن قالب سریع و روان است تا سایش دستگاه را کاهش دهد. گیره با فشار بالا بدون ضربه برای افزایش عمر دستگاه. سیستم هیدرولیک به طور کامل از اجزای هیدرولیک وارداتی مارک های معروف استفاده می کند که مدار روغن را با ترکیب درج ها و سوپاپ های کشویی بهبود می بخشد و همچنین به طور موثر سرعت پاسخ سیستم و سرعت را افزایش می دهد. وزن شات PET طیف وسیعی از 777 گرم تا 3350 گرم ماشین آلات برای انتخاب دقیقاً مورد نیاز و اتلاف انرژی دیگر.

واحد گیره دستگاه تزریق پریفرم پت PET (کلمپینگ)

سختی و نیروی گیره افزایش پیدا کرده میله اتصال یک تکه و کاملاً ریخته‌گری شده است، بنابراین برای تضمین استحکام خوب و حرکت صاف، شفت قفل پستی در حین باز کردن و بسته شدن ثابت می‌ماند، بنابراین سایش قالب را کاهش می‌دهد. بوش خود روان کننده استفاده شده است. با توجه به مقاومت سایشی خاص و ضریب اصطکاک کم خود، به طرز چشمگیری. خدمات بالابر نوار قرعه کشی را افزایش می دهد. راه حل کمکی کامل برای سیستم قالب گیری تزریقی PET با سرعت بالا. ( رطوبت گیر قالب 3 در 1)

قالب تزریق پریفرم پت

واحد تزریق دستگاه تزریق پریفرم پت PET

مارپیچ بزرگتر طراحی شده برای مواد PET، وزن تزریق بزرگ را ایجاد می کند. نسبت L/D مارپیچ 24:1 است که برای پلاستیک سازی مواد PET بهتر است. موتور هیدرولیک را با پیچش بهتر هیتر سرامیکی برای صرفه جویی بهتر در مصرف انرژی کنترل دمای PID برای واحد تزریق

قیمت و خرید دستگاه تزریق پریفرم پت PET

قیمت خرید دستگاه تزریق پریفرم پت با توجه به ویژگی ها و آپشن ها تعیین می شود از جمله مهم ترین ویژگی سرعت تولید و نرخ تولید روزانه محصول می باشد. جهت اطلاع از قیمت ها و کسب راهنمایی و مشاوره به طور 24 ساعته با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

21 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه تزریق پریفرم پت PET»

 1. با سلام ادرس می خواستم حضوری خدمت برسم برای سفارش دستگاه 20 لیتری

 2. درود و خدا قوت ما دستگاه پلاستیک بادی MIL شما رو داریم راضی هستیم بخواهیم از همان سفارش خرید بزاریم چند روزه تحویل می
  دهید؟

 3. روز بخیر ما دستگاه تزریق پت از شما خریداری کردیم کیفیت خوبی داره

 4. سلام با این دستگاه تزریق پت میتوان ظروف یکبار مصرف تولید کرد؟

  1. درود بر شما بله لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *