پرش به محتوا

دستگاه تزریق پلاستیک یا اینجکشن مولدینگ برای تولید قطعات در حجم مورد استفاده قرار می گیرد که معمولاً در فرآیندهای تولید انبوه استفاده می شود و در این فرآیند یک قطعه هزاران یا حتی میلیون ها بار متوالی ساخته می شود.

مزیت اصلی دستگاه تزریق پلاستیک یا قالب گیری تزریقی، توانایی تولید در مقیاس انبوه است. پس از پرداخت هزینه های اولیه، قیمت هر واحد در طول تولید قالب تزریقی بسیار پایین است. با تولید قطعات بیشتر، قیمت نیز به شدت کاهش می یابد.

 

دستگاه تزریق

 

مزایای دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق استاندارد نسبت به فرآیندهای تولید سنتی مانند ماشین‌کاری CNC که درصد قابل توجهی از بلوک یا ورق پلاستیکی اصلی را از بین می‌برد، ضایعات پایینی تولید می‌کند. با این حال، در مواردی مانند چاپ سه بعدی که نرخ ضایعات پایین تری دارند، می تواند منفی باشد.

ضایعات پلاستیکی حاصل از دستگاه تزریق پلاستیک معمولاً از چهار قسمت ایجاد می شود:

 • اسپرو
 • رانر ها
 • ورودی
 • هر ماده سرریز که از خود حفره قطعه به بیرون نشت کند

اسپرو دستگاه تزریق پلاستیک (sprue)

به طور ساده می توان گفت اسپرو کانالی است که پلاستیک مذاب را از نازل دستگاه تزریق پلاستیک به نقطه ورودی کل ابزار قالب تزریق هدایت می کند. این قطعه جدا از خود ابزار قالب است.

رانر دستگاه تزریق پلاستیک (runners)

سیستمی از کانال‌ها است که معمولاً در داخل یا به عنوان بخشی از ابزار قالب با اسپرو برخورد می‌کنند و پلاستیک مذاب را به داخل حفره‌ های قطعه درون ابزار قالب هدایت می‌کنند. دو دسته اصلی رانر ها (گرم و سرد) وجود دارد.

دریچه ورودی

ورودی که بخشی از کانال بعد از رانر است که مستقیماً به حفره قطعه منتهی می شود. پس از یک چرخه تزریق (معمولا فقط چند ثانیه طول می کشد) کل پلاستیک مذاب سرد می شود و پلاستیک جامد را در اسپرو، رانرها، دروازه ها، حفره های قطعه و همچنین کمی سرریز به طور بالقوه در لبه های قطعات باقی می گذارد. اگر آب بندی 100٪ درست نباشد).

با استفاده از مواد ترموپلاستیک مواد قابل بازیافت دوباره استفاده می شوند. گاهی اوقات حتی موادی که در کف کارخانه می ریزند. اسپروها / رانر ها و هر قسمت بازیافتی را آسیاب می کنند. سپس آن مواد را دوباره به مواد خامی که به پرس دستگاه تزریق می رود اضافه می کنند. این ماده به عنوان ” مواد آسیابی” نامیده می شود.

 

تجهیزات دستگاه تزریق

 

بخش‌ کنترل کیفیت

به طور معمول مقدار مواد بازیافتی را که اجازه داده می‌شود دوباره در دستگاه تزریق استفاده شود، محدود می‌کنند. (برخی از ویژگی های عملکردی پلاستیک می تواند با قالب گیری مکرر از بین برود). اگر کارخانه ای مقدار زیادی مواد بازیافتی دارد، می تواند این مود آسیاب مجدد را به کارخانه دیگری بفروشد که بتواند از آن استفاده کند. به طور معمول از مواد دوباره آسیاب شده برای قطعات با کیفیت پایین استفاده می شود که به خواص و کیفیت بالا نیاز ندارند.

قالب گیری تزریقی فرآیندی بسیار قابل تکرار است. یعنی هر دسته از محصولاتی که تولید می‌کنید عملاً مشابه با تولیدات قبل خواهد بود. این یک ویژگی فوق‌العاده در هنگام تلاش برای ثبات برند و قابلیت اطمینان بخشی در تولید با حجم بالا است.

 

خرید دستگاه تزریق پلاستیک

 

کاربردهای دستگاه تزریق پلاستیک

بطری‌های پلاستیکی رایج‌ترین محصولاتی هستند که هر سال توسط میلیاردها نفر تولید می‌شود که در اشکال و اندازه‌های مختلف متفاوت است. به طور معمول، پریفرم بطری های پلاستیکی مورد استفاده برای نگهداری آب آشامیدنی و سایر نوشیدنی ها بوسیله دستگاه تزریق پت پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته می شوند، زیرا این ماده هم محکم و هم سبک است.

 

دستگاه پلاستیک بادی

 

محفظه های الکترونیکی نیز معمولاً با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک ساخته می شوند. محفظه ها که در دستگاه هایی مانند کنترل از راه دور، رایانه ها، تلویزیون ها، تجهیزات پزشکی و سایر قطعات الکترونیکی مصرفی استفاده می شوند، همه با فرآیند قالب گیری تزریقی تولید می شوند. دستگاه های تزریق پلاستیک می‌توانند هر محفظه پلاستیکی سفارشی را برای هر کاربرد و اندازه‌ای تولید کنند.

 

ماشین تزریق هیدرولیک سروو

 

اسباب ‌بازی‌ها:

 

قطعات پلاستیکی را تصور کنید که سبک، بادوام و خورده نمی‌شود و در اندازه ها و رنگ های بسیاری وجود دارد و برای مونتاژ دقیق و آسان طراحی شده است. قطعات پلاستیکی لگو که همه ما با آنها آشنا هستیم از گرانول های پلاستیکی سفت تری ساخته شده است که حرارت داده می شود تا مایع شود و سپس به قالب های فلزی تزریق می شود سپس پلاستیک در آن خنک می شود و به شکل بلوک های آج دار یا شکل دیگری تبدیل می شود. اما آنچه مهم است این است که هر آجر و جزء به طور دقیق قالب‌گیری شده باشد تا همه آنها با هم هماهنگ شوند. این یک محصول دقیق است که در رنگ ها، شکل ها و اندازه های مختلف موجود است.

 

دستگاه تزریق محصولات پلاستیکی

 

کشاورزی:

تجهیزاتی که برای بازار کشاورزی طراحی می شوند، از پلاستیک به عنوان جایگزینی کم هزینه برای اجزای فلزی که معمولاً در سراسر صنعت استفاده می شوند، روی می آورند. پلاستیک ها در برابر ضربه و رطوبت مقاومت بالاتری دارند و قادر به مقاومت در برابر دماهای بسیار بالا یا پایین هستند. افزودنی های UV همچنین به محافظت از قطعات پلاستیکی در برابر شرایط آب و هوایی سخت یا قرار گرفتن در معرض مواد خورنده کمک می کنند.

وسایل خانگی:

تولید درب های بطری، ظروف، اجزاء و ظروف نوشیدنی تنها تعدادی از موارد رایجی هستند که می توان آنها را به صورت سفارشی با دستگاه تزریق پلاستیک ساخت.

 

ماشین تزریق استاندارد

 

ماشین آلات و اجزای خودرو:

سپرها، داشبوردها، کنترل‌های رادیویی، جا لیوان‌ها و بسیاری دیگر از عناصر موجود در خودروها و وسایل حمل ‌ونقل داخلی و خارجی، با دستگاه تزریق پلاستیک ساخته می‌شوند.

صنعت مراقبت های بهداشتی (محصولات تزریق پلاستیک):

در زمینه مراقبت های بهداشتی، هزاران محصول وجود دارد که با فرآیند تزریق پلاستیک ساخته می شوند. صنعت مراقبت های بهداشتی به شدت به محصولات پلاستیکی چند منظوره که می توانند به صورت عمده تولید شوند متکی است، زیرا بسیاری از این محصولات یک بار مصرف، اقلام یکبار مصرف برای حفظ استریل یا جلوگیری از انتشار میکروب ها یا بیماری ها هستند. از سرنگ‌های پلاستیکی گرفته تا ابزارهای مورد استفاده در روش‌های پزشکی، قالب‌گیری تزریقی صنعتی است که به متخصصان پزشکی کمک می‌کند تا کارهای خود را انجام دهند.

دستگاه تزریق پلاستیک یک روش ساخت بسیار رایج است که برای تولید اقلام روزمره خانگی استفاده می شود. این برنامه ها محصولات تجاری، صنعتی و مصرفی را به طور یکسان پوشش می دهند. قالب‌گیری تزریقی  برای تولید طرح‌هایی با جزئیات پیچیده‌ تا اشکال ساده‌تر در هر طیفی از اندازه‌ها از اجسام کوچک تا بزرگ کاربرد دارد.

این روش قطعات جامد مانند محفظه های الکترونیکی، درب بطری ها، ظروف، کامپیوتر، قطعات تلویزیون، مبلمان فضای باز، محصولات کشاورزی، اسباب بازی ها، اجزای ماشین آلات و موارد دیگر را تولید کرده است.

 

تزریق پلاستیک سروو موتور

 

محصولات تجاری صنعت تزریق پلاستیک:

 • جعبه های برق
 • سطل های زباله و بازیافت
 • قطعات ماشین
 • تجهیزات خانگی

تجهیزات پزشکی:

 • سینی های دارویی
 • انواع سرنگ و لولزام یکبار مصرف

تجهیزات خودرو:

 • اجزای داخلی همسان با رنگ

ساخت و ساز تجاری:

 • لوله برای تیرهای بتنی
 • عایق ها
 • پانل های کفپوش برجسته

ساخت و ساز مسکونی:

 • دریچه های سقفی
 • واشر نرده
 • اتصال دهنده ها

کالاهای مصرفی:

 • انواع قفسه ها
 • لوازم جانبی باربیکیو
 • بطری و لیوان
 • صندلی توالت

 

دستگاه تزریق هیدرولیک 200 تن

 

اسباب بازی ها و سرگرمی ها:

 • مدل های کلکسیونی سطح بالا
 • مبلمان کودک تزیین شده

مرکز خرید:

 • سینی نمایش سوپر مارکت فنری
 • قفسه کتاب

محصولات خانگی:

 • گلدانها
 • سیم بند
 • وسایل خوشبو کننده هوا

سرویس غذا:

 • تابه های سرو با دمای بالا
 • سینی های نان
 • بشقاب و ظروف یک بار مصرف

محصولات ورزشی:

 • دستگاه های تمرین
 • وسایل ورزشی

پرینت سه بعدی :

 • دستگیره های برقی
 • دکمه های مختلف

 

دستگاه تزریق پلاستیک بادی

 

دستگاه تزریق پلاستیک چگونه کار می کند؟

قالب های تزریق باید دقت بالایی بین دو نیمه قالب داشته باشند تا بتوانند جریان مواد را کاملاً کنترل کنند. ایجاد قالب برای ساختن یک محصول یکپارچه و دقیق بسیار مهم است. قالب‌ دستگاه تزریق پلاستیک معمولاً با استفاده از فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و برای شکل‌دهی ویژگی‌های محصول مورد نظر، ماشین‌کاری دقیق انجام می‌شوند.

فرآیند قالب گیری تزریقی زمانی که یک قالب کاربردی و بدون خطا تولید می شود، به صورت مداوم تکرار می شود. همچنین نرخ ضایعات پایینی نسبت به سایر فرآیندهای تولید مانند ماشینکاری CNC دارد که بخش‌های قابل‌توجهی از مواد اولیه خالی را در یک فرآیند کسر می‌کند.

 

تولید محصولات تزریق پلاستیک

 

صنعت تزریق پلاستیک برای تولید حجم بالا بسیار قابل تکرار و قابل اعتماد است. هنگامی که پارت اول محصولات تولید می شود، پارت دوم نیز عملاً همانند پارت اول تولید می شود، به دلیل توانایی ساخت قطعات قالب تزریق چند کویته (حفره)، که در آن چندین قسمت با یک چرخه ساخته می شود. مزیت های دیگر طیف گسترده ای از انتخاب مواد، هزینه های کارگری کم، حداقل تلفات ضایعات و حداقل الزامات برای عملیات تکمیلی پس از قالب گیری است.

از معایب عمده قالب‌گیری تزریقی هزینه‌های اولیه طراحی قالب است که به دلیل طراحی، آزمایش و الزامات ابزار و زمان‌های لازم طولانی‌تر، هزینه های اولیه و سرمایه گذاری نسبتا بالایی دارد. برخی از قطعات پیچیده سفارشی ممکن است در طول فرآیند قالب گیری تزریقی با مشکلاتی مانند تاب خوردگی یا نقص سطح مواجه شوند. بنابراین، قطعات قالب‌گیری تزریقی باید دقیق باشند و هرگونه تغییر در هندسه در هنگام سرد شدن و انتخاب مواد برای اطمینان از پایداری طراحی شوند.

 

کارگاه تزریق پلاستیک

 

ویژگی های دستگاه تزریق پلاستیک

یکی دیگر از دلایل مهم استفاده از دستگاه های تزریق پلاستیک تولید با حجم بالا  است این موضوع باعث می شود که هزینه‌های اولیه بالا در طول زمان با هزینه‌های پایین به ازای هر واحد به سازنده باز می گردد.به همین دلیل دستگاه تزریق می تواند انتخاب نامناسبی برای تولید با حجم کم باشد. علاوه بر این، در صورت استفاده از ماشین تزریق پلاستیک، محدودیت هایی در طراحی وجود ندارد. به عنوان مثال، قطعه ای که دارای ضخامت دیواره تقریباً یکنواخت است (که برای جلوگیری از نقص مهم است) و قطعه ای با یک ماده ترموپلاستیک ساخته شده است (که اجازه می دهد تا مواد پلاستیکی جامد به طور مکرر برای این روش ذوب شود). اگر قطعه‌ای را با مواد ترموست طراحی می‌کردید، قالب‌گیری تزریقی ظریف‌تر خواهد بود.

جهت مشاهده ویدیوی نحوه کارکرد دستگاه تزریق پلاستیک جهت تولید پالت پلاستیکی روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده ویدیوی دستگاه تزریق تولید پالت پلاستیکی

شما می توانید یک ماده گرما سخت را با تزریق قالب کنید اما فقط یک بار می توانید این کار را انجام دهید. تلاش برای ذوب یک پلاستیک گرماسخت برای بار دوم منجر به سوختن مواد می شود. به طور مشابه، قسمتی با ضخامت دیواره متفاوت نیاز به توجه بیشتری در طراحی ابزار قالب دارد تا از خنک شدن یکنواخت اطمینان حاصل شود و از نقص در حین تولید جلوگیری شود.

 

ماشین تزریق 1000 تن

 

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه های تزریق پلاستیک بنا به نیاز مشتری می توانند از قابلیت های بسیار متنوعی برخوردار باشند. از تناژ و ابعاد گرفته تا الکتریکی یا هیدرولیکی بودن یا تمام اتوماتیک بودن یا نبودن. بر همین اساس توصیه می کنیم برای اخذ مشاوره فنی در خصوص خرید دستگاه تزریق پلاستیک و استعلام قیمت، بر روی لینک تماس با ما کلیک نموده و با کارشناسان فروش شرکت تماس حاصل نمایید.

65 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه تزریق پلاستیک»

  1. درود بر شما، بله دستگاه های تزریق با بهترین کیفیت، می تونید با کارشنانسان فنی ما با شماره 09336768109 در ارتباط باشید

 1. سعيد مينايى

  درود بر شما براى مشاوره خريد دستگاه تزريق توليد درب مشاوره ميخواهم ميتوانم بيام حضورى ؟

  1. با درود و احترام، بله کارشناسان ما برای مشاوره و راهنمایی در خدمت شما هستند لطفا با دفتر هماهنگ بفرمایید. با سپاس

 2. مهران كيانى

  با سلام براى مشاوره خريد دستگاه تزريق ميتوانم حضورى خدمت برسم؟

 3. سلام وقت بخیر
  ما یه شرکت داریم تولید لوازم ارایشی یه دستگاه تزریق میخواستیم
  کی برای مشاوره حضوری میتونیم برسیم خدمتتون؟

  1. درود بر شما، کارشناسان ما برای مشاوره و راهنمایی در خدمت شما هستند لطفا تاریخ و ساعت رو با دفتر هماهنگ بفرمایید. با سپاس

 4. با سلام دستگاه تزریق MIL پرسرعت نیاز داریم چه تایمی میتوانیم بیایم حضوری مشاوره؟

 5. درود دستگاه تولید گالن 5 لیتر با خط گیج پاریزون کنترل دار تولید درساعت 250 عدد پیشنهاد فرمایید؟

 6. خدا قوت ما کارخانه داریم 30 سال در زمینه تولید لوازم ارایشی دستگاه های ما سنتی هست می خواهیم از ماشینهای پیشرفته استفاده کنیم ایا
  شما مشاوره درمحل خریدارهم دارید تا بهترین حالت مشاوره خرید انجام دهیم

 7. سلام دستگاه پلاستیک بادی نیاز داریم برای بطری PET بطری ایا برای حجم 500 میل هم دارید؟

 8. درود دستگاه پلاستیک روتیشن تولید درب سایز 30 نیاز داریم ساعتی 40 هزار درعدد

 9. درود دستگاه تولید مخزن 500 الی 1000 لیتر 3 لایه قیمت و زمان تحویل؟

 10. با احترام خط تولید سروم 500 سی سی و الیتر کاتالوگ را ارسال فرمایید

 11. سلام دستگاه تزریق پلاستیک شما رو می خواستیم از نزدیک ببینیم امکانش هست؟

 12. سلام خدمات تزریق پلاستیک هم انجام میدید؟ برای تولید سبد میوه

  1. درود و وقت بخیر برای اخذ مشاوره و راهنمایی لطفا از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان فنی ما در تماس باشید. سپاس

 13. سلام دستگاه برای اتاق پاکیزه دارویی نیاز داریم که آلودگی نداشته باشه

  1. درود و احترام ، دستگاه های تزریق دارویی مخصوص اتاق های پاک بدون آلودگی. لطفا برای مشاوره و خرید با ما در ارتباط باشید.

 14. روز بخیر ، کاتالوگ دستگاه های تزریق پلاستیک رو ارسال بفرمایید.

  1. درود بر شما برای استعلام قیمت لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

 15. سلام قصد راه اندازی کارگاه تزریق پلاستیک داشتم نیاز به راهنمایی دارم

  1. درود بر شما لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

  1. درود بر شما برای مشاوره لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

 16. سلام لیست یا کاتالوگ دستگاه های تزریق پلاستیک شرکت شما رو میخواستم

  1. درود بر شما لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

 17. سلام دستگاه تزریق پلاستیک 200 تن پارس خریداری کردیم بسیار با کیفیت است

  1. درود بر شما بله موجوده لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

 18. وقت بخیر برای بازدید از دستگاه تزریق پلاستیک میتونیم به کارخونه شما بیاییم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *