پرش به محتوا

دستگاه پلاستیک بادی ماشینی برای تولید محصولات توخالی با استفاده از فشار گاز برای دمیدن و باد کردن پاریزون مذاب داغ در قالب است. نحوه کار ماشین پلاستیک بادی به این صورت است که مواد اولیه که از اکسترودر اکسترود شده و روکش ترموپلاستیک روده ای که هنوز در حالت نرم شدن است را در قالب قالب گیری قرار می دهد. سپس از طریق هوای فشرده، با استفاده از فشار هوا، قسمت خالی را در امتداد حفره قالب تغییر شکل می دهد، بنابراین به داخل قالب می دمد تا پلاستیک به شکل قالب در بیاید.

دستگاه پلاستیک بادی

دستگاه پلاستیک بادی یا اکستروژن بلومولدینگ مهمترین فناوری شکل دهی برای تولید محصولات پلاستیکی توخالی است. تقریباً تمام ترموپلاستیک ها را می توان در دستگاه پلاستیک بادی استفاده کرد، مانند پلی اتیلن PE، پی وی سی PVC، پلی پروپیلن PP، پت PET ، پلی استر خطی، پلی کربنات PC ، پلی آمید، استات سلولز و رزین فرمالدئید پلی اسید و غیره.

با این فناوری قالب‌گیری، نه تنها می‌تواند بطری‌های با حجم کم چند میلی‌لیتری تولید کند، بلکه می‌توان بشکه ها و مخازن آب ذخیره‌سازی با ظرفیت هزاران لیتر و  و همچنین توپ‌های شناور، مخازن سوخت خودرو و کایاک تولید کند.

ماشین پلاستیک بادی

دستگاه پلاستیک بادی برای تولید محصولات پزشکی

در زمینه پزشکی، بسیاری از محصولات با استفاده از فناوری ماشین آلات پلاستیک بادی و با استفاده از مواد پلیمری مختلف تولید می‌شوند: HDPE، LDPE، PVC، PET، PP، PC، EVA و همچنین مواد تکنو پلیمری مانند تفلون، پلی‌ترامیدها و بسیاری دیگر. انتخاب مناسب‌ترین ماده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به‌ویژه زمانی که کاربرد مربوط به ساخت دستگاهی است که با بافت انسانی در تماس است یا باید استریل‌سازی مداوم در اتوکلاو را حفظ کند.

دستگاه تولید بطری پلاستیکی

پلاستیک بادی یا اکستروژن بلومولدینگ

در سال های گذشته شرکت ماشین سازی پارس، دستگاه پلاستیک بادی یا اکستروژن بلومولدینگ زیادی را برای تولید محصولات پزشکی مانند لوله آزمایش و لوله برای آنالیز آزمایشگاهی، پمپ های کوچک برای ساکشن ECG طراحی کرده است. ظروف ساخته شده از لاستیک ترموپلاستیک، ظروف پی وی سی نرم و محصولات تفلون برای مصارف بیمارستانی، استنشاق و بطری های تغذیه ساخته شده در ماکرولون، بطری های پلی پروپیلن برای محلول های فیزیولوژیک، لوله های دیالیز PVC، و همچنین بطری و قوطی کوچک برای قرص ها، ظروف قطره چکان شوینده چشم یا بینی ساخته شده با PE، PVC یا PETG. هر یک از این پروژه‌ها فناوری خاصی را در برنامه‌ریزی، طراحی و تنظیم نیاز دارند که گاهی نیاز به استفاده از آلیاژهای ویژه ی مناسب برای دمای کاری بسیار بالا برای پردازش مواد پلاستیکی غیرمعمول یا اتوماسیون‌های خاص برای تکمیل، جابجایی و بسته‌بندی محصولات مختلف دارد.

 

دستگاه تزریق پلاستیک

 

با معرفی درایوهای الکتریکی، دستگاه های پلاستیک بادی پارس در زمینه بسته بندی محصولات پزشکی پیشرفته تر شدند، زیرا عدم وجود کامل دستگاه‌های هیدرولیک از آلودگی محصولات یا محیط جلوگیری می‌کند و امکان استفاده از دستگاه را در اتاق‌های استریل یا در اتمسفرهای کنترل‌شده فراهم می‌کند.

نسل جدید دستگاه های پلاستیک بادی

 

 • سازگاری حرکات، زیرا بدون روغن، هیچ تفاوتی در حرکت در هنگام تغییر دمای کار وجود ندارد.
 • تولید بیشتر، به لطف سیکل سریعتر و کاهش ضایعات تولید به دلیل حرکات مداوم تر.
 • هزینه های جاری کمتر به دلیل مصرف انرژی کمتر
 • هزینه تعمیر و نگهداری کمتر به دلیل عدم وجود اجزای هیدرولیک.
 • کاهش آلودگی محیط زیست به دلیل عدم وجود روغن و کاهش سطح صدا.

قیمت دستگاه پلاستیک بادی

به عنوان مثال، شرکت پارس فارما با بررسی یک محصول خاص، تجربه قابل توجهی در ساخت ماشین‌های پلاستک بادی تولید پیپت‌های پاستور آزمایشگاهی به دست آورده است که اساساً قطره‌ چکان هایی برای استفاده آزمایشگاهی هستند که به نام مخترع خود لویی پاستور نامیده می‌شوند. پیپت توسط یک مویرگ نازک و یک قسمت بالایی پهن تر ساخته می شود که به عنوان یک پمپ عمل می کند. قسمت مویرگی با مقیاس مدرج، معمولاً 1 تا 3 میلی لیتر حکاکی می شود. کار پیپت اساساً شامل فشردن قطره چکان به منظور خروج هوای لوله کوچک و فرو بردن آن بر روی سیال است. با رها کردن پمپ، تعادل فشار وجود ندارد، بنابراین سیال در لوله بالا می رود و تا زمانی که پمپ یک بار دیگر فشرده نشود، نمی تواند خارج شود. به دلیل نوع عملکرد مهم است که مواد به اندازه کافی الاستیک و نرم باشند.

دستگاه تولید گالن پلاستیکی

 

دستگاه تزریق پلاستیک بادی

با این حال، تولید پیپت با استفاده از دستگاه پلاستیک بادی اکستروژن بلومولدینگ شامل وجود اسپرو در اطراف محیط است و اسپرو باید به طور خودکار در دستگاه حذف شود. بنابراین مناسب است که مواد نیز به اندازه کافی سفت باشد تا امکان عملیات برش ضایعات را فراهم کند. برای رعایت همه این الزامات، پیپت باید با مخلوط مناسب LDPE و EVA ساخته شود. در PB250/S با قالب سه حفره ای که 2000 قطعه در ساعت تولید می کند، همچنین ماشین های پلاستیک بادی برای تولید 16000 قطعه در ساعت وجود دارد. برای تولیدات متوسط، جالب ترین دستگاه پلاستیک بادی الکتریکی یک ایستگاه تک استیشن است، مد. PB2E/S، با اکسترودر 60 میلی متری و 3 سر خروجی برای تولید بیش از 6500 پیپت با یک دستگاه پلاستیک بادی فشرده و آسان برای مدیریت.

ویژگی های دستگاه پلاستیک بادی

از کاربردهای دیگر دستگاه پلاستیک بادی بسته بندی محلول های تزریقی اشاره دارد، جایی که بطری های پلاستیکی به دلایل اقتصادی و عملی به سرعت جایگزین بطری های شیشه ای معمولی می شوند و در نتیجه سبک وزن، نشکن و به راحتی قابل حمل هستند. مطالعه اشکال جدید با ضخامت محدود منجر به تولید بطری های تاشو مانند کیسه های انعطاف پذیر، اما با هزینه های مقرون به صرفه تر شده است.
برای تولید بطری های در نظر گرفته شده مانند انواع سرم ها، می توان از پلاستیک های مختلف، عمدتا PP، LDPE یا HDPE استفاده کرد. این مواد برای استفاده در بسته بندی مایع تزریقی تایید شده اند. انتخاب مواد با توجه به هزینه، در دسترس بودن، دمای استریلیزاسیون و سازگاری با مایع بسته بندی انجام می شود.

سازنده دستگاه پلاستیک بادی

مزایا و ویژگی های دستگاه پلاستیک بادی

 • طراحی انعطاف پذیر، با عملکرد بالا و هزینه تولید کم.
 • فن آوری پردازش می تواند ضخامت بطری را تغییر دهد.
 • در طول پردازش، ضخامت محصول را می توان به دلخواه بدون تغییر قالب تغییر داد.
 • قالب گیری با فشار کم (تنش داخلی قالب بسیار کوچکتر از قالب تزریق است)، به طوری که ثبات ابعادی، مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی و عملکرد دمای بالا را بهبود بخشد.
 • تنوع مونتاژ
 • قالب ساده، کم هزینه و چرخه پردازش کوتاه.
 • قالب نمونه با قیمت پایین را می توان به سرعت تولید کرد.

دستگاه تولید دبه و بشکه

پلاستیک بادی یک فرآیند ساخت است که در آن قطعات پلاستیکی توخالی تشکیل می شود، همچنین برای شکل دادن انواع بطری ها، قوطی ها ، انواع دبه ماست و گالن پلاستیکی برای صنایع شیمیایی و پتروشیمی و …  استفاده می شود. به طور کلی، سه نوع اصلی قالب گیری بادی وجود دارد: اکستروژن بلومولدینگ ، ماشین بادی تزریقی و قالب گیری تزریقی کششی.

 

امکانات دستگاه پلاستیک بادی

 • عملکرد پایدار با PLC پیشرفته
 • انتقال محصولات به صورت خودکار با نوار نقاله
 • قابلیت تنظیم بالا ضخامت محصول
 • ایمنی بالا با دستگاه قفل خودکار امنیتی در هر اقدام مکانیکی که باعث می شود در صورت خرابی هر قسمت حالت ایمنی فعال شود.

دای هد دستگاه پلاستیک بادی

اساساً قالب گیری با دستگاه پلاستیک بادی تولید یک قطعه پلاستیکی توخالی است و ظرفی را در اشکال و اندازه های مختلف ایجاد می کند. قالب گیری بادی و قالب گیری تزریقی یکی از تکنیک های بسیار مورد استفاده است و معمولاً با استفاده از این تکنیک ما قطعات پلاستیکی با کیفیت بالا را با حداقل هزینه تولید می کنیم بنابراین این روش مقرون به صرفه عالی است. قالب گیری با استفاده از دستگاه پلاستیک بادی یک تکنیک قدیمی است که برای ایجاد اجسام توخالی استفاده می شود. در قالب گیری پلاستیک بادی و بادی تزریقی عوامل زیادی از جمله “نوع پلاستیک، سرعت و دما” دخیل هستند. هوا یکی از عوامل مهم است و نقش حیاتی در قالب گیری پلاستیک بادی دارد. هوا به داخل پاریزونی که درون قالب قرار گرفته دمیده می شود تا آن را منبسط کرده و شکل دلخواه را به آن بدهد. فرآیند قالب گیری بادی بسیار آسان است، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و شامل ماشین آلات کم هزینه است، ساخت بطری های پلاستیکی با استفاده از این فرآیند در مقایسه با قالب گیری تزریقی بسیار ارزان تر است.

دستگاه پلاستیک بادی 1 تا 5 لیتری

قیمت دستگاه پلاستیک بادی

قالب گیری با ماشین آلات پلاستیک بادی – یک فرآیند تولید بسیار خاص است که در آن قطعات پلاستیکی تو خالی تشکیل می شوند و می توانند به یکدیگر متصل شوند.
خرید دستگاه پلاستیک بادی به طور گسترده در تولید محصولات بسته بندی در صنایه دارویی و بهداشتی ، آرایشی ، صنایع غذایی ، لبنیاتی ، پتروشیمی ، نوشیدنی های تجاری و … استفاده می شود. دستگاه های پلاستیک بادی طبق دستور العمل خاص یک بطری پلاستیکی ایجاد می کنند، به عنوان مثال ظرفیت بطری ساخته شده را مشخص می کند. این دستگاه از قالب ها، یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی و ابزارهای مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است.

بنابراین بازه قیمت این ماشین آلات با توجه به نوع آن و زمینه استفاده می تواند بسیار گسترده و متنوع باشد.

از جمله پر کاربردترین ماشین های پلاستیک بادی می توان به ماشین پلاستیک بادی 4 لیتری ، دستگاه پلاستیک بادی 20 لیتری ، ماشین پلاستیک بادی 60 لیتری و… اشاره کرد.

صنعتگران گرامی که در صنایع گوناگون از صنایع دارویی گرفته تا صنایع غذایی و پتروشیمی ، نوشیدنی و … فعالیت می کنند می توانند برای خرید انواع ماشین آلات پلاستیک بادی ، تزریق پلاستیک بادی ، بادکن بطری پت و ماشین تزریقی بادی از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

51 دیدگاه دربارهٔ «دستگاه پلاستیک بادی»

 1. سلام ما شرکت تولید دارو هستیم دستگاه اینجکشن بلومولدینگ بطری های سرم نیاز داریم

 2. با سلام ماشین پلاستیک بادی برای تولید گالن 4 لیتر در ساعت 300 عدد راهنمایی فرمایید

 3. درود برشما ماشین اینجکشن بلومولدینگ برای تولید بطری 250 میل بطری PP می خواهیم

 4. احتراما ماشین تزریق بادی برای تولید PP سروم کدام مدل را پیشنهاد می نمایید؟

  1. درود بر شما انواع دستگاه های پلاستیک بادی با قابلیت لیبل گذاری درون قالب موجود می باشد. لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید. با سپاس

 5. درود دستگاه تولید مخزن 500 الی 1000 لیتر 3 لایه قیمت و زمان تحویل؟

 6. وقت بخیر ، کاتالوگ دستگاه پلاستیک بادی دو استیشن رو ارسال بفرمایید. ممنون

  1. درود و وقت بخیر لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید. کاتالوگ دستگاه ها برای شما ارسال خواهد شد.

 7. درود بسیار ممنون از مطالب جامع و کامل شما. چطور میتونم برای خرید دستگاه مشاوره بگیرم؟

  1. درود بر شما لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید یا با شماره های دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

  1. درود بر شما بله موجوده لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

  1. درود بر شما بله موجوده لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

  1. درود بر شما بله شرکت دانش بنیان پارس سازنده انواع دستگاه های پلاستیک بادی تمام اتوماتیک در ایران می باشد

  1. درود بر شما بله لطفا به شماره ۰۹۳۳۶۷۶۸۱۰۹ در واتساپ پیام دهید و یا با شماره های ثابت دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *